התקשרו עכשיו 072-336-0860 כל הארץ
התקשרו עוד היום 072-336-0860
התקשרו עוד היום 072-336-0860
כל השירותים במקום אחד
הגעה עד הלקוח
shadow1

מה זה עלוקה לרכב

מה זה עלוקה לרכבגניבת כלי רכב בישראל הפכה למכת מדינה. בכל שנה נגנבים יותר מעשרת אלפים כלי רכב. כחלק מהמאמץ למנוע גניבת רכבים, או לכל הפחות להקשות על הגנבים, מחייבות חברות ביטוח שונות התקנת עלוקה לרכבים, בעיקר היקרים שבהם. מה זה בדיוק עלוקה לרכב? כיצד מעכבת, או אפילו מונעת העלוקה גניבת רכבים? איזה סוגים של עלוקה לרכב מאפשרים להגן עליו בצורה הטובה ביותר?

עלוקה לרכב ומניעת האפשרות להניע

ההתקן המכונה עלוקה לרכב הינו התקן ייחודי, המותקן במקום נסתר ברכב ונועד למנוע את האפשרות להניע אותו. זאת, באמצעות ניתוק זרם החשמל למנוע או מניעת ההפעלה שלו מלכתחילה. בתחילת הדרך, התבצעה ההתקנה של ההתקן בצורה קבועה, שאפשרה לעקוב אחריה. בשיטה הזאת יכלו הן בעלי הרכבים והן המתקינים לדעת בדיוק איך לטפל בעלוקה, במקרה הצורך. אבל מהר מאד למדו גם גנבי הרכב את השיטה והתגברו על המכשול. נכון להיום, ההתקנה מתבצעת בצורה כזאת שלא ניתן לזהות ולנטרל את ההתקן בקלות. מיקום ההתקן הוא נסתר, והוא בדרך כלל מכוסה באופן שהזיהוי שלו קשה מאד ואף בלתי אפשרי. סוגי עלוקה לרכב

רכב שעליו מותקנת עלוקה, ניתן להפעלה אך ורק לאחר הקלדה של קוד סודי קבוע מראש. את הקוד הסודי ניתן להקליד על קודן המחובר לעלוקה בשתי דרכים: באמצעות חוטים, או באמצעות התקן המעביר את הקוד לעלוקה בצורה אלחוטית. ההתקן החוטי מחובר לעלוקה באמצעות חוטים בצבע וצורה אחידים המקשים על זיהוי התפקיד של כל אחד מהם במערכת. ההתקן האלחוטי מונע אפשרות לעקוב אחרי החוטים ולזהות את המיקום של העלוקה, שהוא כאמור מוסתר מהעין בדרכים שונות.

ביטוח רכב ועלוקה לרכב

ככל שהרכב המוגן יקר יותר, או מועד יותר לגניבה, כך הדרישות של חברות ביטוח רכב לגביו הן גבוהות יותר. ישנם סוגים שונים של רכבים שלגביהם התקנת עלוקה לרכב היא חלק מהדרישות של חברת הביטוח. במקרים אחרים מדובר בהמלצה בלבד.

אם יש לך צורך להתקין עלוקה לרכב, זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע שלנו יבצעו עבורך את ההתקנה באופן המקצועי ביותר ויסייעו לך בהפעלת המכשיר.

 

 

Call Now Button